Не допустити Кіровоградської Народної республіки, або Ларін на старті
Небайдужі до нашого краю соціологи компанії Research & Branding Group в розпал президентських перегонів перейнялись дуже неочікуваним питанням — за кого ми проголосували б на виборах… губернатора. Якщо вірити результатам, то Сергій Ларін – досі на піці популярності.
Замовника дослідження, тобто, хто його профінансував, поважне кіровоградське видання, котре опублікувало рейтинг, не вказує. Очевидно, трудилися соціологи виключно з цікавості до нашої області. Але додамо для повноти картини, що Research & Branding Group має Донецьку прописку і під час кількох виборчих компаній співпрацювала з «Партією регіонів», а перед підписанням Віктором Януковичем у 2010 році сумнозвісних «Харківських угод», відзначилася соцопитуванням, згідно з яким третина українців начебто підтримувала пролонгацію перебування Чорноморського Флоту РФ в Криму. За інформацією джерела «ЛігаБізнесІнформ», члени Соціологічної асоціації України напередодні нещодавніх президентських виборів навіть порушували питання про те, щоб не включати Research & Branding Group до переліку соціологічних компаній, яким можна довіряти.
І як вже писав «РК», одночасно з Research & Branding Group, питання виборів губернатора здалося актуальним і соцмережним соціологам-аматорам, вони досліджують симпатії користувачів «В контакте», а результати на користь колишнього замголови Адміністрації Президента Януковича тиражують наближені до його правої руки Олександра Шаталова ЗМІ.
За ким діва плаче?
Градус ностальгії за Ларіним підвищили і підприємці-підписанти нещодавнього «Меморандуму-2014» Євген Бахмач, Людмила Шубіна, Ірина Саєнко, Павло Штутман, Андрій Райкович та депутат міської ради Віктор Ніколаєнко. Щоб «не допустити катастрофічних явищ в регіоні», останні виступають за підтримку ініціатив Ларіна, зокрема програми «Центральний регіон – 2015» й інших, та апелюють до майбутнього керівника держави щодо кадрової політики. Зазначаючи, що кадровий ресурс, який влада залучала протягом останніх років, тобто йдеться про владу «Партії регіонів», проти якої постала вся країна, продемонструвала високий професіоналізм. А на завершення, автори меморандуму висловлюють готовність надати новій владі кадрові пропозиції. Прізвища професіоналів не уточнюються, але чітко вгадуються з загального контексту.
З наведеного вище напрошується висновок, що в області готується грунт для другого пришестя Сергія Ларіна та його команди. І важко повірити, щоб ця ініціатива не була узгоджена з ним самим.
Як не парадоксально, допомагають симпатикам «співочого губернатора», якого на Кіровоградщині оголосили персоною нон-грата, представники кіровоградського Майдану, які за найменшого приводу і без намагаються не скільки контролювати, скільки критикувати нову владу, виставляючи її недолугою і неефективною. Часто не співставляючи свої очікування з об’єктивним станом речей. Показовим моментом є вимоги до негайної люстрації, в той час як далеко не всі активісти Майдану самі ж готові розділити відповідальність за ситуацію в області і йти працювати у владу, щоб замінити люстрованих чиновників. За інформацією «РК», від такої пропозиції відмовилися щонайменше троє.
Ларін в тумані власного піару
В той же час позитивне реноме нового-старого претендента на посаду голови ОДА методично і грамотно формувалося з допомогою підконтрольних ЗМІ та гучних піар-проектів роками. Зокрема, за принципом Гебельса, неправда повторювалася тисячу разів і сприймалася за правду. Завдяки чому, багато хто щиро вважає Ларіна і його команду ефективними управлінцями, які найбільше зробили для області.
Аналізуючи об’єктивність таких високих оцінок, ми порівняли стан соціально-економічного розвитку області до призначення Ларіна керівником ОГА і на момент його звільнення з посади. Можливо, ми когось дуже здивуємо, але згідною з аналітичною довідкою Кабінету міністрів України, в квітні 2010-го йому дісталася зовсім не депресивна і не відстала область, як нам припідносили. За комплексною оцінкою соціально-економічного розвитку Кіровоградщина посідала 6 місце із 27-ми, зокрема, 9-те за оцінкою стану реального сектора економіки, 13 місце за обсягами залучених інвестицій та зовнішньоекономічною діяльністю.
На момент звільнення Сергія Ларіна з посади голови ОДА, згідно з аналітичною довідкою Кабінету міністрів України, область посіла третє місце за показниками інвестиційної діяльності і шосте за економічними, але протягом року займала 19-у і 14-у позиції відповідно. Водночас на кінець правління Ларіна посіла останнє, 27-ме місце, за рівнем безробіття, 20-те за показниками житлово-комунального господарства, передостаннє за рівнем злочинності та одне з перших за кількістю працюючих, які одержують мінімальну заробітну плату. Ось таке цікаве співвідношення економічного росту і добробуту громадян.
В загальному ж підсумку за всіма напрямками діяльності область посіла 19 місце, що можна вважати реальною оцінкою і показником ефективності програми «Центральний регіон 2015», яку сьогодні представляють спасінням регіону і яка до 2015 року мала б привести нас в п’ятірку лідерів. Натомість, як видно з цифр, за час керівництва Ларіна область відстала від неї на 14 позицій.
За великим рахунком, така програма має право на життя, але її роль в соціально-економічному розвитку області, як бачимо, перебільшено. За своїм же змістом вона більше нагадує перспективний план розвитку приватних підприємств та щоденник органів влади й місцевого самоврядування, в якому, якщо відкинути пафос, відображено їх звичайну повсякденну роботу, якою вони повинні займатися без будь-яких програм. Але ні рейди обласної делегації на чолі з Ларіним в райони, ні «гаряча лінія» не стали страховкою від формального підходу до її виконання й банального окозамилювання, про що, зокрема, в своїх коментарях до електронного варіанту програми пишуть жителі області.
Джерело "Рідний Кіровоград"
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.