Сміттєзвалище: спільне занепокоєння
Віднедавна у Світловодську запрацювала робоча група з вирішення проблеми міського сміттєзвалища. Дана група об’єднала у своїх лавах і районні, і міські власті, і прокуратуру, і екологів з епідеміологами. А ще туди увійшли представники сільських громад Павлівки і Свердлівки, в околицях якого вдень і вночі тліє сміття, наповнюючи повітря нестерпним смородом. Саме селяни, які погрожують у разі бездіяльності відповідних чиновників «кістьми лягти» на шляху сміттєвозів, і дали поштовх впритул взятися за цю проблему.
Так 30 липня у кабінеті голови Світловодської РДА Руслана Степури відбулося чергове засідання названої групи. Відкриваючи його, Степура поінформував, що днями у Кіровограді, за головування заступника голови ОДА Віктора Серпокрилова, відбулася нарада, присвячена саме світловодському сміттєзвалищу. На ній, зокрема, було зазначено, що проблеми з утилізацією сміття мають всі населені пункти області. Але у Світловодську вони ще глибші – у нас, виявляється, немає ані власника, ані орендаря тої ділянки, яка, через своє не-узаконення, чисто умовно вважається сміттєзвалищем… Річ у тім, сказала старша слідча Світловодського міськрайвідділу ВС Оксана Яременко, що з вересня минулого року відкрито кримінальне впровадження по відношенню до онуфріївського ПНВП (приватне науково-виробниче підприємство) «Техпромпроект», яке експлуатує ту ділянку з 2008 року, за фактом самовільного її використання… А невдовзі після цього (і з огляду на це), продовжив директор КП «Комбінат комунальних послуг» Володимир Білан, з цим ПНВП було розірвано договір на обслуговування сміттєзвалища. Але онуфріївці не поспішають звідти забиратись, бо, як зізнався Білан, його КП завинило їм близько 60 тисяч гривень і немає поки що можливості з ним розрахуватись… І це ще не все, підтримав Білана заступник міського голови з комунальних питань Олександр Сич, — «Техпромпроект» облаштував там парочку будиночків для охорони. Тобто, фірмачі обзавелися там об’єктами нерухомості, що, за словами Сича, значно ускладнює процедуру їхнього «згортання».
Після чого була порушена тема пошуку нового місця під сміттєзвалище. Таким віднедавна визначено місцину за кладовищем біля керамічного заводу. Але тут представник занепокоєної сільської громади, павлівець Володимир Мотуз висловив сумнів щодо отримання тієї ділянки, на якій за Совєтів знаходився військовий полігон. Вона і нині продовжує належати Міністерству оборони України. І він пригадав, як років 10 тому були вже спроби добитися її передачі для потреб сміттєзвалища. Але тоді воєнні не погодились. А тим більше сьогодні, коли Україна, з огляду на агресію проти неї Московії, переглядатиме свою військову доктрину, домовитись з воєнним міністерством буде практично неможливо, припустив Мотуз.
… Підсумовуючи засідання, Степура протокольно запропонував «сміттєзвалищній» робочій групі активізуватись щодо якнайшвидшого витурення «Техпромпроекту» із тої ділянки, яка, як запевнив державний екоінспектор Костянтин Рибачук, за дбайливого там хазяйнування, ще прослужить кілька років не дошкуляючи тубільцям. Також потрібно терміново потурбувати Міністерство оборони у питанні передачі того колишнього полігону під потреби сміттєзвалища. А паралельно з цим – підшукувати альтернативну місцину. Наприклад, на землях Крилівського лісництва.
Віталій АСАУЛЕНКО, «Світловодськ Інформ»
Фото:
1. Руслан Степура
2. Володимир Мотуз
3. Володимир Білан, Олександр Сич, Оксана Яременко (зліва направо)
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам
зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 17 дней со дня публикации.